Aktualne wydarzenia z życia szkoły

Odkrywamy talenty

28 marca odbył się w naszej szkole dzień pod hasłem "Odkrywamy talenty". Uczniowie uzdolnieni artystycznie prezentowali swoje talenty na sali gimnastycznej. Wszyscy uczniowie mogli podziwiać znakomitych tancerzy, śpiewaków, recytatorów, a także uczniów grających na różnych instrumentach. Najzdolniejsi matematycy, przyrodnicy i humaniści zostali wyróżnieni na tablicy Koperniczak, a na parterze można było podziwiać prace plastyczne oraz fotografie. Ponadto na wszystkich lekcjach nauczyciele rozmawiali z uczniami o ich talentach oraz o tym, w jaki sposób je rozpoznawać i rozwijać.

[Rozmiar: 1290143 bajtów]Drzwi otwarte

22 marca w Szkole Podstawowej nr 6 odbyły się "Drzwi otwarte" dla rodziców i dzieci 6-cio i 7-letnich. Punktualnie o godz. 11.00 wszystkich zebranych w holu szkoły powitała pani dyrektor Małgorzata Bawolska. Rodzice wraz z dziećmi mieli możliwość obejrzenia sal lekcyjnych, sali do zabaw ruchowych, sali do zajęć logopedycznych, komputerowych, biblioteki i świetlicy. W salach na dzieci czekały liczne niespodzianki. Były zabawy plastyczne, łamigłówki, rebusy, doświadczenia, a także zabawy i zadania na tablicach interaktywnych oraz komputerach. Rodzice w tym samym czasie mogli porozmawiać z nauczycielami. Mieli możliwość zapoznania się z ofertą dydaktyczno-wychowawczą szkoły, a także z najważniejszymi założeniami podstawy programowej.


[Rozmiar: 1290143 bajtów]


Najlepsi przyrodnicy "Szóstki"

Dnia 22.02 w Toruniu odbył się III etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Przyrody, w którym wzięło udział czworo uczniów z naszej szkoły. Laureatami tego konkursu zostali Aleksandra Cieślik, Jakub Dekowski, Jakub Mirzejewski i Jakub Muszalski. Uczniów do konkursu przygotowała pani Jolanta Kowalczyk.

Jesteśmy dumni z ich sukcesu. Gratulujemy!


Sukces w konkursie ortograficznym"

Filia Biblioteki Miejskiej przy ul.Wilkońskiego zorganizowała dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych międzyszkolny konkurs ortograficzny.

Brali w nim udział także uczniowie naszej szkoły, którzy wykazali się bardzo dobrą znajomością zasad pisowni i interpunkcji, a co za tym idzie zajęli czołowe miejsca.

I miejsce Maria Szydłowska kl.III d

III miejsce Natalia Góra kl. III b

Wyróżnienia:

Arkadiusz Kaczmarek kl. III b oraz Kacper Wojtasik kl. III c

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.

Zdjęcie ze strony biblioteki miejskiej.


Święto szkoły

28 lutego odbyło się w naszej szkole Święto Szkoły. Uroczystość tę obchodzimy od roku 1973, czyli od momentu nadania naszej szkole imienia Mikołaja Kopernika. Tego dnia klasy 4-6 walczyły w konkurencjach sportowo-wiedzowych o tytuł "Superklasy". Każda klasa musiała przygotować własny strój w ustalonym wcześniej kolorze. Ponadto każdy uczeń musiał zapoznć się z najważniejszymi informacjami na temat patrona. Podczas turnieju uczniowie uczestniczyli w różnych konkurencjach m.in. transport rannego, karaoke, rozpoznaj głos. Cały konkurs wygrała klasa 5 b, której wychowawcą jest pan Marcin Kozłowski. Nagrodą był przejściowy puchar i wyjście do McDonalda dla całej klasy. Drugie miejsce zajęły ex aequo klasy: Va i IVb.

Klasy I-III brały udział w uroczystym apelu poświęconym patronowi, a następnie oglądały film "Gwiazda Kopernika".


Drzwi otwarte

Zapraszamy dzieci sześcio i siedmioletnie wraz z rodzicami do naszej szkoły w sobotę 22 marca 2014 roku.

Już o godzinie 11.00 otwieramy swoje podwoje, aby pokazać to co mamy najlepsze, a tym samym zachęcić do podjęcia nauki właśnie w "szóstce". Zwiedzanie sal lekcyjnych, oglądanie wystaw i prezentacji oraz rozmowy z nauczycielami będą trwały do godziny 12.00.

Do zobaczenia!Talentynki

Jak co roku w naszej szkole odbył się przegląd talentów pod nazwą Talentynki. W poniedziałek 25 listopada stanęli przed publicznością i jury utalentowani uczniowie klas I-VI. Podziwialiśmy umiejętności wokalne, taneczne, recytatorskie, a także umiejętność gry na różnych instrumentach m.in. puzonie i pianinie. Wszyscy byli znakomici i jury miało bardzo trudny wybór. Ostateczne wyniki:

klasy I -III

I miejsce

Weronika Dyguła, Zofia Głowacka - taniec nowoczesny

II miejsce

Natalia Góra - pianino cyfrowe

III miejsce

Julia Stopińska - recytacja

wyróżnienia

Jakub Świątek - puzon

Zuzanna Schoen - wiersz

Oliwia Koszowska - pianino


klasy IV -VI

I miejsce

Isabella Sabanovic, Vanessa Kalemba - dancehall

II miejsce

Weronika Góra - piosenka

III miejsce

Wiktoria Błaszak, Wiktoria Szczypecka, Olga Wojciechowska - taniec
Klub Bezpiecznego Puchatka

We wrześniu uczniowie klas I przystąpili do realizacji programu edukacyjnego "Klub Bezpiecznego Puchatka", którego celem jest poprawa bezpieczeństwa najmłodszych uczniów w drodze do szkoły, w szkole i w domu.

Dzieci poprzez gry i zabawy zdobywały niezbędna wiedzę o bezpieczeństwie. W trakcie realizacji programu zostało zorganizowane spotkanie z policjantami z Komendy Policji w Inowrocławiu.

W dniach 18-22 listopada pierwszoklasiści rozwiązywali Wielki Test Bezpieczeństwa, który obejmował bezpieczeństwo w domu, w szkole, w drodze do szkoły i w Internecie.

[Rozmiar: 319039 bajtów]


Dzień życzliwości

21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień życzliwości. Wszyscy uczniowie i nauczyciele do ubrań przypięli słoneczka z uśmiechem. Na korytarzach i w salach zobaczyć można było wystawę plakatów na temat życzliwości, wykonaną przez uczniów ze wszystkich klas. Powstawał też szkolny kodeks życzliwości, wypracowywany na godzinach wychowawczych. W bibliotece można było wpisywać się do szkolnej księgi życzliwości oraz nominować osoby super życzliwe. Tego dnia wszyscy starali się być dla siebie mili i uśmiechnięci.

[Rozmiar: 319039 bajtów]


I etap wojewódzkich konkursów przedmiotowych

W dniach 24, 25 i 28 października odbyły się szkolne etapy wojewódzkich konkursów przedmiotowych z języka polskiego, matematyki i przyrody. Przystąpiło do nich wielu uczniów naszej szkoły. Do kolejnego etapu zakwalifikowali się uczniowie, którzy uzyskali co najmniej 65% wszystkich możliwych do zdobycia punktów.

Oto lista uczniów, którzy będą nas reprezentowali w etapie rejonowym.

język polski

Aleksandra Cieślik kl. VI a

Jakub Muszalski kl. VI a

Agnieszka Książek kl. VI a

matematyka

Jakub Dekowski kl. VIa

Jakub Miklas kl. VIa

Paweł Siwiec kl. VIb

Jakub Mirzejewski kl. VIc

Oliwier Brudz kl. VId

Natalia Rogowska kl. VId

przyroda

Aleksandra Cieślik kl. VIa

Michał Beśka kl. VIa

Jakub Dekowski kl. VIa

Jakub Muszalski kl. VIa

Monika Majchrowska kl. VIc

Jakub Mirzejewski kl. VIc

#3333FF

Gratulujemy!


Pasowanie "świetlików"

23 października 2013 roku w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na "świetlików". Hasło wiodące całej uroczystości brzmiało "Bajki i baśnie, które znamy". Wszystkie "świetliki" złożyły uroczyste ślubowanie w obecności pani wicedyrektor, wychowawców, koleżanek i kolegów. Na koniec otrzymały dyplomy i słodkie upominki.

[Rozmiar: 319039 bajtów]


więcej zdjęć tutaj

Kampania "Zachowaj trzeźwy umysł"

Wychowawcy wraz z uczniami ze świetlicy szkolnej zaangażowali się w przedsięwzięcia ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-profilaktycznej "Zachowaj trzeźwy umysł".

Kampania rozwijała zainteresowania i pasje uczniów, zachęcała do współpracy z rówieśnikami i dorosłymi oraz uczyła asertywności. W ramach prowadzonej akcji odbył się konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych "Na tropie piękna". Dyplomy i nagrody otrzymały uczennice naszej szkoły: Julia Jaremek klasa Vb, Agnieszka Kędzierska klasa Vb i Agnieszka Dreliszak klasa IVb.


Ślubowanie pierwszoklasistów

14 października 2013r. odbyło się uroczyste przyjęcie pierwszoklasistów do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Inowrocławiu.

Na wstępie dyrektor szkoły Małgorzata Bawolska skierowała do uczniów ciepłe słowa, witając ich wśród braci uczniowskiej. Następnie dzieci z klas pierwszych przedstawiły przygotowany wspólnie program artystyczny i złożyły uroczystą przysięgę.

Po ślubowaniu dyrektor szkoły Małgorzata Bawolska i wicedyrektor Wiesława Smagała pasowały pierwszaków na uczniów. Każde dziecko otrzymało tarczę szkoły, pamiątkowy dyplom i słodką niespodziankę.

Zaproszeni rodzice z wielką dumą i wzruszeniem przyglądali się swoim pociechom.

[Rozmiar: 319039 bajtów]

więcej zdjęć tutajSzóstka Mistrzem Polski w Turnieju Orlika

Rewelacyjnie spisały się w Warszawie drużyny „Szóstki” Inowrocław w Wielkim Finale Krajowym IV TURNIEJU ORLIKA o Puchar Premiera Donalda Tuska. Nasze dziewczyny wywalczyły złoty medal w młodszej kategorii wiekowej (10-11 lat) oraz brąz w starszej kategorii (12-13 lat)! Jest to największy sukces w historii klubu.

BRAWO DZIEWCZYNY!

Więcej na ten temat możecie przeczytać na stronie: UKS Szóstka

[Rozmiar: 254820 bajtów]


Wybory do Samorządu Uczniowskiego

11 października uczniowie naszej szkoły wybrali nowy zarząd Samorządu Uczniowskiego. W demokratycznych wyborach, w których uczestniczyli wszyscy uczniowie klas II - VI, zwyciężył Artur Skowron z klasy VId. Ponadto w zarządzie znaleźli się: Wiktoria Stępowska klasa VIc, Aleksandra Cieślik klasa VIa, Michał Beśka klasa VIa, Aleksandra Górska klasa Vc i Monika Majchrowska klasa VIc.

Gratulujemy i życzymy wielu ciekawych inicjatyw.

[Rozmiar: 195881 bajtów]Europejski Dzień Języków

26 września z okazji Europejskiego Dnia Języków odbyło się w naszej szkole przedstawienie w języku angielskim dla uczniów klas I-III. Inscenizacja została przygotowana przez uczniów klasy 6a, których opiekunkami były pani Adriana Dobecka i Anna Sztochman. Przedstawienie miało na celu przybliżenie najmłodszym dzieciom języka angielskiego i zachęcenie do nauki tego ważnego języka. Z okazji tego święta odbył się również konkurs na najlepszy plakat propagujący naukę języków obcych. Zwycięzcmi konkursu zostali:

I miejsce: Vanessa Karemba kl VI c

II miejsce: Jakub Winkowski, Jakub Kawalerski i Jakub Mirzejewski kl VI c

III miejsce: Julia Pasińska, Katarzyna Brdynkiewicz, Wiktoria Stępowska.

Zdjecie z przedstawienia:

[Rozmiar: 251302 bajtów]Plany lekcji na rok szkolny 2013/2014

Aktualne plany lekcji na nowy rok szkolny:

klasy I-III

klasy IV-VI


Rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 (dla klas I-VI) odbędzie się 2 września 2013 roku, o godzinie 8:00.

Serdecznie zapraszamy!

Zakończenie roku szkolnego

Dzień zakończenia roku szkolnego, to najszczęśliwszy dzień dla każdego ucznia. Uroczyste spotkania o godzinie 8:00 i 9:00 zakończyły się gromkim "niech żyją wakacje!". Tylko szóstoklasistom towarzyszyły różne emocje, z jednej strony radość z długo oczekiwanych wakacji, z drugiej smutek, bo po raz ostatni spotkali się ze swoją klasą.

Pokaz zdjęć z pożegnania klas VIApel sukcesów

27 czerwca odbył się ostatni w tym roku szkolnym apel sukcesów. Drobne upominki i gratulacje otrzymali najlepsi poloniści, matematycy, przyrodnicy i historycy, a także wybitni sportowcy.

Wszystkim nagodzonym gratulujemy.

[Rozmiar: 271237 bajtów]


Festiwal Projektów

Już po raz trzeci w CNK w Warszawie odbył się Ogólnopolski Festiwal Projektów. Do tegorocznej gali organizatorzy zaprosili 51 projektów z całej Polski. Wśród nich znalazł się projekt naszej szkoły "Różne odsłony e-uczenia się", nad którym pracowało 12 nauczycieli oraz ok 110 uczniów. Naszymi przedstawicielami w Warszawie byli: Kuba Muszalski, Ula Gumuła, Kinga Wegner, Oliwia Stołowska oraz pani Aleksandra Terlecka.


Rozśpiewana szóstka

12 czerwca odbył się w naszej szkole konkurs piosenki "Rozśpiewana szóstka". Nagrodę główną Grand Prix jury przyznało Lukrecji Sobczak z klasy Vb. Pozostali nagrodzeni to:

w kategorii klas IV-VI

I miejsce - Julia Pasińska, Kasia Brdynkiewicz, Anna Kubiak, Wiktoria Stępowska z klasy Vc

II miejsce - Liwia Sobczak z klasy IVc

III miejsce - Milena Juchacz z klasy VIb

wyróżnienie - Daria Nawrocka z klasy Va

w kategorii klas I-III

I miejsce - Jagoda Miszczak z IIId

II miejsce - Natalia Świerska z Ib

III miejsce - Patrycja Siedlecka z IIId

wyróżnienie - Aleksandra Bednarek z IIIb.


[Rozmiar: 218663 bajtów]


więcej zdjęć tutaj


XVI edycja Dyktanda o Złote Pióro Prezydenta Miasta Inowrocławia

48 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów wzięło udział w XVI edycji Dyktanda o Złote Pióro Prezydenta Miasta Inowrocławia. Organizatorem tegorocznej edycji była Szkoła Podstawowa nr 6 w Inowrocławiu.

Oto fragment tekstu dla szkół podstawowych

W okamgnieniu ruszyliśmy i nie potrafiliśmy wyhamować. Niezależnie od przeszkód przedzieraliśmy się przez gęstwinę krzewów, by przede wszystkim czmychnąć stamtąd i jak najszybciej dotrzeć do modrzewiowej alei. Na krętej ścieżce spotkaliśmy przemoczonych pielgrzymów, naprawdę przerażonych hukiem żywiołu. Byli to Kujawianie, a dokładnie - inowrocławianie, którzy wracali z pobliskich Markowic.

Oczekiwanie na wyniki konkursu uatrakcyjniły występy wokalno - taneczne uczniów naszej szkoły.

Wszyscy laureaci otrzymali wartościowe nagrody książkowe, które wręczył Wojciech Piniewski, Zastępca Prezydenta Miasta Inowrocławia. Podziękowania uczniom i przygotowującym ich nauczycielom złożyły Magdalena Kaiser, Naczelnik Wydziału Oświaty dyrektor szkoły, Małgorzata Bawolska.

Wyniki w kategorii szkół podstawowych

I miejsce i Złote Pióro Prezydenta Miasta Inowrocławia Zuzanna Pawłowska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 6

II miejsce Malwina Padałko Szkoła Podstawowa nr 6

III miejsce Joanna Chojnacka Szkoła Podstawowa nr 2

IV miejsce Alicja Buczkowska Szkoła Podstawowa nr 6

V miejsce Agata Burak, Szkoła Podstawowa nr 11więcej zdjęć tutajGala zwycięzców Kangura

5 czerwca 2013 roku w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy odbyło się uroczyste zakończenie Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur. Spośród ponad dziesięciu tysięcy uczestników z regionu bydgoskiego do wziecia udziału w uroczystościach zaproszono 100 uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki. Wśród zaproszonych znalazła się uczennica naszej szkoły Agata Wikarska z klasy VIb. Podczas gali odebrała ona z rąk organizatora konkursu, profesora Brunona Kamińskiego dyplom i nagrodę rzeczową. Agacie serdecznie gratulujemy!


Agata pierwsza z prawej


Kopciuszek

Już po raz drugi w tym roku uczniowie z kółka teatralnego zaprosili na swój występ swoich młodszych kolegów i koleżanki. Tym razem dzieci z klas I – III obejrzały przedstawienie zatytułowane „Kopciuszek”. Ku zaskoczeniu widowni nie była to jednak historia Kopciuszka, którą wszyscy znają z dzieciństwa. Pod tym znanym tytułem kryła się zabawna przygoda bohaterów znanych bajek m.in. Kubusia Puchatka, Czerwonego Kapturka i Królewny Śnieżki. Publiczności bardzo podobały się wszystkie śmieszne scenki oraz bardzo dobra gra aktorów. Półroczną pracę artystów i ich opiekunek pani Magdaleny Goetz i pani Moniki Małek nagrodzili gromkimi brawami.Na zawiłości języka najlepsza gramatyka

Dnia 6 czerwca w Szkole Podstawowej nr 11 odbył się konkurs "Na zawiłości języka najlepsza gramatyka".Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Muszalski, Tomek Mierzwa, Zuzia Szczepańska, Klaudia Mróz, Agata Makowska. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap to gramatyczna krzyżówka, a drugi to praca z tekstem. Krzyżówka okazała się bardzo trudna i w drugiej części znaleźli się tylko Jakub, Tomek i Agata.Ostatecznie Tomek Mierzwa zajął III miejsce w kategorii klas szóstych, Jakub Muszalski III miejsce w kategorii klas piątych, a Agata Makowska również III miejsce w kategorii klas czwartych.Uczniom i ich nauczycielkom pani Danucie Chwastek i pani Karolinie Helińskiej serdecznie gratulujemy.


Festiwal Nauki 2.0

Lekcje 2.0, to temat przewodni Festiwalu Nauki, który odbył się 29 maja 2013 roku. Podczas festiwalu uczniowie klas I -VI zaprezentowali swoje projekty, nad którymi pracowali w ramach programu Szkoła z klasą 2.0. Wraz ze swoimi opiekunami przygotowali materiały dydaktyczne do wykorzystania na różnych przedmiotach. W trakcie uczniowskich wystąpień i prezentacji można było zobaczyć, jak korzystają z technologii informacyjno – komunikacyjnych na lekcjach i poza nimi.

Relacja z festiwalu wykonana przez Kingę Wegner z klasy VIc.Rozwijanie talentów najmłodszych uczniów

Nasza szkoła bierze udział w projekcie pod patronatem Ośrodka Rozwoju Edukacji „Rozwijanie zdolności najmłodszych uczniów w szkole”. W ramach tego projektu biblioteka szkolna we współpracy z wychowawcą klasy II c panią Dorotą Przybylską zorganizowała kilka działań, nawiązując także do tegorocznych obchodów Roku Tuwima. Uczniowie klasy II c przygotowali przedstawienie dla swoich kolegów i zaproszonych gości. Tematem inscenizacji była epidemia w krainie bajek - bohaterowie bajek zachorowali na NIECZYTELNICTWO, a jedynym lekiem na tę chorobę było zachęcenie dzieci do czytania książek. Zorganizowano także zgaduj – zgadulę na temat twórczości Juliana Tuwima, recytację wierszy tego poety oraz pogadankę o poecie połączoną z prezentacją różnych wydań jego książek, które dostępne są w bibliotece szkolnej.

[Rozmiar: 264976 bajtów]


[Rozmiar: 345179 bajtów]Festiwal Nauki się zbliża

29 maja 2013 r. odbędzie się Festiwal Nauki pod hasłem Lekcje 2.0. Uczniowie klas I -VI zaprezentują swoje projekty, nad którymi pracowali w ramach programu Szkoła z klasą 2.0. Wraz ze swoimi opiekunami przygotowali materiały dydaktyczne do wykorzystania na różnych przedmiotach.

Klasy IV - VI wykonały ćwiczenia interaktywne, gry, quizy oraz prezentacje multimedialne.

sala 29 - Uczniowskie e-portofolio i Gry polonistyczne

sala 28 - Interaktywny zbiór zadań z matematyki i W krainie czworokątów

sala 27 - Eksperymenty z kolorami i Qmam - nasza szkolna e-gazetka

sala 17 - Gry i zabawy z kodeksem 2.0

sala 24 - Sprawni przez całe życie

biblioteka - Blog biblioteki szkolnej

Klasy I - III przedstawią prezentacje i zabawy dotyczące wody, lasu, parku i pola.

sala 6 - Co wiemy o wodzie?

sala 11 - Tajemnice lasu

sala 12 - Pole bez tajemnic

sala 7 - Fauna i flora parku

Serdecznie zapraszamy.Konkurs Ortograficzny klas III

Dnia 25 maja 2013r. w naszej szkole odbył się Miejski Konkurs Ortograficzny klas III. W tym roku rywalizowało 28 uczniów z inowrocławskich szkół podstawowych. Konkursowy tekst nawiązywał do przypadającego w niedzielę Dnia Matki. Oto wyniki:

I miejsce Szymon Fabich SP 11

II miejsce Martyna Kardasz SP 6

Natalia Kamińska SP 6

Juliusz Kubiak SP11

III miejsce Kacper Kowalski SP 11

Julia Domagała SP 11

Karolina Radwańska SP 4

Wyróżnienia: Mateusz Kwiatkowski SP 6

Wiktoria Radulska SP 4

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Mistrzowie pięknej polszczyzny

27 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 9 odbył się finał XI międzyszkolnego konkursu polonistycznego o tytuł "Mistrza Pięknej Polszczyzny". Uczniowie inowrocławskich podstawówek, którzy najlepiej wypadli w eliminacjach pisemnych, zaprezentowali się w wystąpieniu ustnym, wygłaszając tekst literacki lub własny o tematyce związanej z rodziną. Z naszej szkoły do finału zakwalifikowało się dwoje uczniów Alicja Buczkowska i Jakub Muszalski. W finale oboje zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając najwyższe miejsca.

I miejsce i tytuł ,,Mistrza Pięknej Polszczyzny" - Alicja Buczkowska - przygotowana przez panią Wiesławę Smagałę

II miejsce - Jakub Muszalski - przygotowany przez panią Danutę Chwastek

Uczniom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy.

[Rozmiar: 238150 bajtów]Zdolni matematycy

27 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 11 odbył się powiatowy konkurs matematyczny dla klas IV "Mała Olmpiada". W konkursie wzięło udział 96 uczniów z Inowrocławia i okolic. Najlepszym czwartoklasitą w powiecie okazał się uczeń naszej szkoły Dominik Pawłowski z klasy IVb. Sukces odniosło jeszcze troje naszych uczniów: III miejsce zajęła Małgorzata Tabaczyńska, a Julia Jaremek i Jakub Tonicki uzyskali wyróżnienie.

Młodym, zdolnym matematykom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.Sprawdzian szóstoklasisty

4 kwietnia o godzinie 9:00 uczniowie klas szóstych rozpoczęli swój pierwszy poważny sprawdzian. Przystąpiło do niego 103 uczniów naszej szkoły. Dwoje uczniów było zwolnionych z egzaminu, gdyż są laureatami wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Sprawdzian, zwany kompetencyjnym lub ponadprzedmiotowym ma ocenić, w jakim stopniu uczeń opanował czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji i wykorzystywanie wiedzy w praktyce. Maksymalnie można uzyskać 40 punktów. Na oficjalne wyniki uczniowie będą musieli zaczekać do 22 czerwca.

Przypominamy, że na stronie OKE w Gdańsku został uruchomiony Serwis dla uczniów. Uczeń może logować się w serwisie posługując się identyfikatorem, który otrzymał w szkole i hasłem (swoim numerem PESEL). Zakładka Serwis dla uczniów umożliwi szóstoklasistom zapoznanie się (od dnia uwolnienia wyników sprawdzianu - od 27 maja 2013 r.) z uzyskaną przez nich na egzaminie liczbą punktów z rozbiciem na obszary standardów.

[Rozmiar: 237684 bajtów]Gala w Bydgoszczy

Dnia 27 marca 2013 r. w sali widowiskowej Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy odbyła się uroczysta gala laureatów konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Podczas gali pani kurator oświaty Anna Łukaszewska oraz wicewojewoda naszego województwa pan Zbigniew Ostrowski wręczyli wszystkim laureatom pamiątkowe statuetki i zaświadczenia. W uroczystości tej uczestniczyło dwoje naszych uczniów: Kamila Stanek i Jędrzej Szerszunowicz wraz ze swoim nauczycielem panią Jolantą Kowalczyk. Naszym laureatom i ich opiekunowi jeszcze raz serdecznie gratulujemy.


Drzwi otwarte

23 marca w Szkole Podstawowej nr 6 odbyły się "Drzwi otwarte" dla rodziców i dzieci 6-cio i 7-letnich. Punktualnie o godz. 11.00 wszystkich zebranych w holu szkoły powitała pani dyrektor Małgorzata Bawolska. Rodzice wraz z dziećmi mieli możliwość obejrzenia sal lekcyjnych, sali do zabaw ruchowych, sali do zajęć logopedycznych, komputerowych, biblioteki i świetlicy. W salach na dzieci czekały liczne niespodzianki. Były zabawy plastyczne, łamigłówki, rebusy, doświadczenia, a także zabawy i zadania na tablicach interaktywnych oraz komputerach. Rodzice w tym samym czasie mogli porozmawiać z nauczycielami. Mieli możliwość zapoznania się z ofertą dydaktyczno-wychowawczą szkoły, a także z najważniejszymi założeniami podstawy programowej.

[Rozmiar: 3084079 bajtów]

więcej zdjęć tutaj


Rambit

22 marca w Hali Widowiskowo-Sportowej odbyła się kolejna edycja zmagań szóstoklasistów pod nazwą "Rambit". W tegorocznej, dwunastej edycji udział wzięły cztery szkoły. Ubiegłoroczny zwycięzca, a zarazem organizator, czyli Szkoła Podstawowa nr 9, a także "czwórka", "szóstka" i Zespół Szkół Integracyjnych. Zawodnicy musieli wykazać się doskonałą sprawnością fizyczną, a także wiedzą z języka polskiego, historii i przyrody. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 9, która zdobyła 26 punktów. Drugie miejsce po dogrywce zajęła SP nr 4 z 19 punktami na koncie, miejsce trzecie SP nr 6 z 18 punktami, a tuż za podium znalazł się ZSI - 16 punktów. Uczniowie naszej szkoły zapewnili najgorętszy doping swojej drużynie i zostali za to nagrodzeni specjalną nagrodą od organizatorów turnieju.

[Rozmiar: 282892 bajtów]

więcej zdjęć tutajOdkrywamy talenty

20 marca odbył się w naszej szkole dzień pod hasłem "Odkrywamy talenty". Uczniowie uzdolnieni artystycznie prezentowali swoje talenty na sali gimnastycznej. Wszyscy uczniowie mogli podziwiać znakomitych tancerzy, śpiewaków, recytatorów, a także uczniów grających na różnych instrumentach. Na I piętrze można było zobaczyć dyplomy, puchary, medale uzdolnionych sportowców oraz najciekawsze prace plastyczne. Najzdolniejsi matematycy, przyrodnicy i humaniści zostali wyróżnieni na tablicy Koperniczak i Mądraski. Ponadto na wszystkich lekcjach nauczyciele rozmawiali z uczniami o ich talentach oraz o tym, w jaki sposób je rozpoznawać i rozwijać.


Konkurs regionalny Kujawy – „Mnie ta ziemia od innych droższa”

15 marca 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Inowrocławiu odbyło się uroczyste zakończenie kolejnej, już XIII edycji konkursu regionalnego Kujawy - "Mnie ta ziemia od innych droższa". W bieżącym roku na konkurs nadesłano 86 prac. Były one oceniane w 5 kategoriach tematycznych: literatura, historia, plastyka, etnografia i folklorystyka, projekt międzyprzedmiotowy oraz w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa i gimnazjum. Jury nagrodziło 20 prac, a 7 wyróżniło. Komisja, oceniając prace, brała pod uwagę stopień samodzielności wykonanej pracy, jej wartość merytoryczną, plastyczną, estetykę, oryginalność, a przede wszystkim, zgodnie z regulaminem, "osobiste" potraktowanie tematu. Przez kilkanaście lat trwania konkursu zawiązało się stałe grono sympatyków kujawskiej rywalizacji, a niektórzy uczniowie przygotowują prace konkursowe przez wiele edycji. Poznawanie najbliższej okolicy, kultury i historii regionu, budzenie świadomości małej ojczyzny jest dla najmłodszego pokolenia potrzebne i ciekawe. Organizatorzy dziękują nauczycielom - opiekunom i rodzicom za inspirowanie najmłodszych do szukania kujawskich korzeni, do poznawania tej ziemi, skąd nasz ród.

lista laureatówWażne informacje o sprawdzianie

Termin sprawdzianu w klasach VI szkoły podstawowej – 4 kwietnia 2013 r. (czwartek), godz. 9.00.

Dodatkowy termin sprawdzianu – 4 czerwca 2013 r. godz. 9.00.

Przekazanie przez OKE zaświadczeń do szkół – 21 czerwca 2013 r.

W tym roku uczniowie otrzymają dostęp do swoich wyników na stronie OKE i będą mieli możliwość zobaczenia wyników w poszczególnych obszarach standardów.

Na stronie OKE w Gdańsku został uruchomiony Serwis dla uczniów. Uczeń może logować się w serwisie posługując się identyfikatorem, który otrzyma w szkole, i hasłem (swoim numerem PESEL). Zakładka Serwis dla uczniów umożliwi m. in. szóstoklasistom sprawdzenie poprawności wprowadzonych do aplikacji zgłoszeniowej Hermes ich danych osobowych oraz danych egzaminacyjnych: informacji o typie zestawu i występowaniu lub nie – specyficznych trudności w uczeniu się, a także zapoznanie się (od dnia uwolnienia wyników sprawdzianu) z uzyskaną przez nich na egzaminie liczbą punktów z rozbiciem na obszary standardów.


Najlepsi przyrodnicy "Szóstki"

Dnia 2.03 w Toruniu odbył się III etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Przyrody, w którym wzięło udział troje uczniów z naszej szkoły. Laureatami tego Konkursu zostali Kamila Stanek i Jędrzej Szerszunowicz, a finalistką - Agata Wikarska. Uczniów do konkursu przygotowała pani Jolanta Kowalczyk.

Jesteśmy dumni z ich sukcesu. Gratulujemy!

Złoty Guliwer dla szóstki

Dnia 2.03.13r. w klubie "Przydomek" odbył się konkurs recytatorski o "Złotego Guliwera''. Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły. W kategorii klas IV-VI ZŁOTEGO GULIWERA zdobył Mateusz Skutella, który recytował wiersz pt "Ptasie Radio" Juliana Tuwima. II MIEJSCE zajął Jakub Muszalski recytujący wiersz pt "Spóźniony słowik" również Juliana Tuwima. W kategorii klas I-III II MIEJSCE zdobył Eryk Kępski prezenując wiersz pt "Paweł i Gaweł" Aleksandra Fredry oraz III MIEJSCE Wiktoria Paul za wiersz pt "Trzy ptaki " Pawła Leszczyńskiego. Uczniów do konkursu przygotowywały panie Danuta Chwastek (kat. IV-VI) oraz Jolanta Krajewska (kat. I-III).

Uczniom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy.

więcej zdjęć tutaj

Święto szkoły

Pierwszego marca w naszej szkole odbyło się Święto Szkoły. Już po raz czterdziesty uczniowie i nauczyciele Szóstki brali udział w uroczystościach poświęconych patronowi Mikołajowi Kopernikowi. Klasy 4-6 walczyły w konkurencjach sportowo-wiedzowych o tytuł "Superklasy". Każda klasa musiała przygotować własny strój Kopernika, peruki, wierszyk i doping. Ponadto każdy uczeń musiał zapoznć się z najważniejszymi informacjami na temat patrona. Podczas turnieju uczniowie uczestniczyli w różnych konkurencjach m.in. transport rannego, czarna dziura, super astronauta. Cały konkurs wygrała klasa 4 b, której wychowawcą jest pan Marcin Kozłowski. Nagrodą był przejściowy puchar i wyjście do McDonalda dla całej klasy. Drugie miejsce zajęły ex aequo klasy: Va, Vc i VIb.

Klasy I-III brały udział w uroczystym apelu poświęconym patronowi, a następnie wykonywały prace plastyczne.


Mistrzowie ortografii

Dnia 28 lutego 2013 r. z okazji Miedzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w Bibliotece Miejskiej im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu odbył się konkurs ortograficzny "Ortofrajda". Uczniowie klas III wykazali się wysokimi umiejętnościami poprawnego posługiwania się zasadami ortograficznymi. I miejsce zdobył Tomasz Piasecki - uczeń klasy IIIb, III miejsce Martyna Kardasz - uczennica klasy IIId i Martyna Witkowska - uczennica klasy IIIc.

Zwycięzcom gratulujemy.


Drzwi otwarte

Zapraszamy dzieci sześcio i siedmioletnie wraz z rodzicami do naszej szkoły w sobotę 23 marca 2013 roku.

Już o godzinie 11.00 otwieramy swoje podwoje, aby pokazać to co mamy najlepsze, a tym samym zachęcić do podjęcia nauki właśnie w "szóstce". Zwiedzanie sal lekcyjnych, oglądanie wystaw i prezentacji oraz rozmowy z nauczycielami będą trwały do godziny 12.00.

Do zobaczenia!Rok Juliana Tuwima

Patronem roku 2013 jest wybitny poeta Julian Tuwim.

W naszej szkole rozpoczęto obchody roku Tuwimowskiego w klasach młodszych. Dzieci poznają twórczość tego poety poprzez głośne czytanie wierszy oraz prezentację książek dostępnych w szkolnej bibliotece. Ogłoszono także konkurs plastyczny na książeczkę ilustrującą jeden z wierszy Tuwima. Dzięki tej akcji dzieci mają możliwość rozwijać swoje talenty recytatorsko-plastyczne i częściej zaglądają do biblioteki po zbiory wierszy.


więcej zdjęć w zakładce biblioteka

Uczniowie klas pierwszych w bibliotece

W dniach 11-14 lutego uczniowie klas I wraz z wychowawcami odwiedzali po raz pierwszy szkolną bibliotekę. Zapoznali się z zasadami wypożyczania książek, korzystania z czytelni i pracowni komputerowej. Dzieci zostały pasowane na czytelników, otrzymały zakładki do książek i kolorowanki, a co najważniejsze wypożyczyły swoje pierwsze książki.

Nakrętki dla Kubusia

Cała społeczność szkolna włączyła się do akcji "Nakrętki dla Kubusia". Zbieramy plastikowe nakrętki od butelek, soków, kosmetyków, środków czystości. Zebrane nakrętki zostaną zamienione na wózek inwalidzki. Kubuś Świder ma 3 latka i choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce. Mieszka w rejonie naszej szkoły, a jego brat jest naszym absolwentem.

Pomóżmy wszyscy Kubusiowi!


1% dla naszej szkoły

W tym roku możesz pomóc też naszej szkole.

Wystarczy dobrze wypełnić PIT - Urząd Skarbowy sam prześle pieniądze.

Poniżej przykład jak wypełnić PIT, na przykładzie PIT-27.Regulamin XIII edycji międzyprzedmiotowego Konkursu Regionalnego Kujawy – „Mnie ta ziemia od innych droższa”

Już po raz trzynasty Szkoła Podstawowa nr 6 w Inowrocławiu będzie organizatorem międzyprzedmiotowego konkursu regionalnego Kujawy – „Mnie ta ziemia od innych droższa”.

Prace z dopiskiem na kopercie Kujawy - "Mnie ta ziemia od innych droższa" należy nadsyłać do 28 lutego 2013 roku na adres: Szkoła Podstawowa nr 6, al. Kopernika 18; 88 - 100 Inowrocław

Regulamin konkursu


Konkurs plastyczny

Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie plastycznym pt. "Skrzaty jesiennego lasu" zorganizowanym przez klub KSM "Przydomek".

Zajęli oni następujące miejsca:

I miejsce - Jakub Mirzejewski klasa Vc

II miejsce - Oliwia Drabikowska klasa Vb i Laura Wcisło klasa IIId

III miejsce - Błażej Pirański klasa Vc

wyróżnienia - Miłosz Katulski IId, Miłosz Ropiński IId, Kasia Drabik IId, Martyna Kardasz IIId

Uczniów do konkursu przygotowały panie: Lucyna Michalak i Lucyna Gąsiorowska.

Gratulujemy!

Przedstawienie "Aniołek w klatce"

W ostatnim tygodniu przed feriami uczniowie z kółka teatralnego zaprezentowali przedstawienie pt. "Aniołek w klatce". Na swój występ zaprosili uczniów z klas I-III wraz z wychowawcami. Tytułowy aniołek został porwany i zamknięty w klatce przez rodzinę diabłów, rodziców wraz z czwórką małych diablątek. Diabełki chciały sprawić, aby aniołek stał się niedobry, ale w efekcie, dobro zwyciężyło i to małe urwisy zaczęły postępować jak aniołki. Po przedstawieniu, pani Magda Goetz, która przygotowała z uczniami ten wspaniały spektakl, rozmawiała z dziećmi na temat dobra i zła. Dzieciom bardzo podobało się to przedstawienie i gromkimi brawami nagrodzili ogromną pracę uczniów i ich opiekunki.


Jasełka

Dnia 21 grudnia 2012r. w niezwykle radosnej i świątecznej atmosferze odbyły się w naszej szkole wigilie klasowe, a także jasełka pt. "Podróż czwartego króla" przygotowane przez uczniów naszej szkoły, pod opieką pani Danuty Rakowskiej, siostry Liwii; a także zespół wokalno - muzyczny pod kierownictwem pani Katarzyny Koczorowskiej.

"Każdy może zostać św. Mikołajem"

Biblioteka szkolna ogłosiła akcję mikołajkowej zbiórki darów książkowych, aby zasilić zbiory naszej szkolnej książnicy.

Uczniowie nie zawiedli i odpowiedzieli na nasz apel !!!

Zebraliśmy łącznie 240 książek: bajek, przygodowych, komiksów oraz popularnonaukowych.

Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy do biblioteki po nowości.

A oto lista klas, które podarowały nam książki:

VI c - 84

III b - 70

III a - 32

II b - 14

III c - 6

I c, II d - po 5

IV c - 4

III d, IV a, V c, VI a, VI d - po 3

I d, II a - po 2Wędrówki po rymach

Tradycyjnie w grudniu odbył się szkolny konkurs recytatorski "Wędrówki po rymach", którego organizatorkami są nauczycielki nauczania zintegrowanego panie Elżbieta Szumlas-Ciarka, Nastazja Nietresta i Anna Reimann.

Konkurs ma na celu propagowanie poezji dziecięcej wśród uczniów klas I-III. Uczestnicy oceniani są przez jurorów w kategoriach: dykcja i emisja głosu, interpretacja utworu, ogólne wrażenie. Tegorocznymi zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce Eryk Kępski III c

II miejsce Wiktoria Paul II c

III miejsce Julia Górska I c

Uczniowie ci będą reprezentowali naszą szkołę w miejskich konkursach recytatorskich, gratulujemy i życzymy powodzenia.

zdjęcia z konkursu

Debata o kodeksie 2.0

7.12.12 r. w sali 29 odbyła się debata szkolna na temat Kodeksu 2.0. Uczestniczyli w niej przedstawiciele wszystkich klas, pani dyrektor, a także nauczyciele biorący udział w programie Szkoła z klasą 2.0. W pierwszej części uczniowie prezentowali efekty swoich klasowych dyskusji, natomiast w drugiej odpowiadali na pytania: Jak jest w naszej szkole?, Jak powinno być?, Jak chcemy, żeby było? Po burzliwej dyskusji wypracowano wspólne wnioski.

"Tęczowa jesień"

W konkursie plastycznym organizowanym przez klub RONDO III miejsce zajęła Jagoda Bień z klasy IIb. Do konkursu uczennicę przygotowała pani Lucyna Michalak

Gratulujemy


Apel sukcesów

7 grudnia podczas apelu sukcesów pani dyrektor po raz pierwszy w tym roku rozdała uczniom znaczki "Jestem Super" oraz dyplomy i drobne upominki za osiągnięcia w różnych konkursach szkolnych i międzyszkolnym.


Jestem super - I edycja 2012/2013

Klasa Imię i nazwisko
1 Ia DARIA FLORCZAK
2 Ib JAKUB ŚWIĄTEK
3 Ic AMELIA SIKORSKA
4 Id SZYMON GRONCZEWSKI
5 IIa MAJA DZIEDZIC
6 IIb MIŁOSZ MIERZWA
7 IIc WIKTORIA PAUL
8 IId MIŁOSZ KATULSKI
9 IIIa MATEUSZ KWIATKOWSKI
10 IIIb ISABELLA SABANOVIC
11 IIIc ZUZANNA GĄSIOREK
12 IIId MARTYNA KARDASZ
13 IVa MATEUSZ GĄSIOREK
14 IVb WIKTOR GRABIŃSKI
15 IVc ALEKSANDRA GÓRSKA
16 Va DOMINIKA BIAŁEK
17 Vb OLIWIA GRABIKOWSKA
18 Vc JAKUB MIRZEJEWSKI
19 Vd WERONIKA PORA
20 VIa MALWINA PADAŁKO
21 VIb ALEKSANDER ZAWADZKI
22 VIc TOMASZ MIERZWA
23 VId KLAUDIA KUCHARSKA


Apel w obiektywie

[Rozmiar: 214331 bajtów]

Dyskoteka andrzejkowa

W dniach 29 i 30 listopada odbyły się dyskoteki andrzejkowe zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. We czwartek bawili się uczniowie klas III i IV, natomiast w piątek ich starsi koledzy z klas V i VI. Łącznie w zabawach uczestniczyło 250 uczniów naszej szkoły. Nad bezpieczeństwem podczas zabawy czuwali opiekunowie SU oraz chętni nauczyciele: M. Pozimka, L. Gąsiorowska i N. Bednarek.

Międzyszkolny konkurs "Zabawy słowem"

Gimnazjum nr 1 w Inowrocławiu zorganizowało konkurs językowy dla uczniów szkół podstawowych pod nazwą Zabawy słowem.

Naszą szkołę reprezentował 3-osobowy zespół w składzie: Zuzanna Pawłowska, Wiktor Rzeczkowski oraz Tomasz Mierzwa. Przygotowania do konkursu przebiegały pod kierunkiem pani Danuty Chwastek. Po dogrywce (uzyskaliśmy tę samą liczbę punktów, co uczniowie z "Katolika") zajęliśmy III miejsce.

Konkurs okazał się dobrą i pouczającą zabawą, połączoną ze słodkim poczęstunkiem.Talentynki

Jak co roku w naszej szkole odbył się przegląd talentów pod nazwą Talentynki. We wtorek 27 listopada stanęli przed publicznością i jury utalentowani uczniowie klas I-VI. Podziwialiśmy umiejętności wokalne, taneczne czy recytatorskie. Zaprezentowano gimnastykę artystyczną, a także umiejętność gry na różnych instrumentach m.in. wiolonczeli, puzonie i akordeonie.

klasy I -III

I miejsce

Katarzyna Stopińska z Tymkiem i Natalia Pawlikowska z Olafem - taniec towarzyski

II miejsce

Natalia Góra - pianino cyfrowe

Oliwia Wójtowicz z partnerem - taniec towarzyski

III miejsce

Jakub Świątek - puzon

Antonina Dembska, Roksana Fryza, Natalia Świerska - recytacja wiersza

wyróżnienia

Katarzyna Drabik - akordeon

Zuzanna Schoen - wiersz

Ola Bednarek i Agnieszka Dreliszak - piosenka

Michalina Pawłowska - piosenka


klasy IV -VI

I miejsce

Nikodem Wójtowicz - wiolonczela

II miejsce

Paweł Siwiec - gimnastyka

III miejsce

Milena Juchacz - piosenka
Światowy Dzień Pluszowego Misia

22 i 23 listopada biblioteka szkolna zorganizowała dla klas pierwszych spotkania z Pluszowym Misiem. W tych dniach dzieci przyniosły do szkoły swoje pluszaki, a bibliotekarze zorganizowali w każdej z klas gry i zabawy związane tematycznie z obchodami Święta Pluszowego Misia. Uczniowie poznali historię powstania ulubionej dziecięcej przytulanki oraz przygód Kubusia Puchatka, opisanych w książce A.A.Milne'a.

I etap wojewódzkich konkursów przedmiotowych

W dniach 9, 14 i 16 listopada odbyły się szkolne etapy wojewódzkich konkursów przedmiotowych z języka polskiego, matematyki i przyrody. Przystąpiło do nich wielu uczniów naszej szkoły. Poprzeczka z matematyki była wysoko ustawiona, bo zadania okazały się trudne.

A oto uczniowie, którzy uzyskali wymaganą liczbę punktów i zakwalifikowali się do etapu rejonowego.

język polski

Alicja Buczkowska kl. VI b

Tomasz Mierzwa kl. VI c

Wiktor Rzeczkowski kl. VI c

Zuzanna Pawłowska kl. VI c

matematyka

Oliwier Brudz kl. Vd

przyroda

Jakub Dekowski kl. Va

Jędrzej Szerszunowicz kl. VIb

Sandra Matuszak kl. VIb

Kamila Stanek kl. VIb

Agata Wikarska kl. VIb

Dominik Pasternicki kl. VIb

Zuzanna Pawłowska kl. VIc

Gratulujemy!


XXXV Konkurs Recytatorski im. Franciszka Becińskiego

Dnia 17.11.12 r. odbył się finał Konkursu Recytatorskiego im. Franciszka Becińskiego. Naszą szkołę reprezentował Jakub Muszalski z klasy Va, który 20 października w powiatowych eliminacjach zajął I miejsce. W konkursie tym brali udział uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu inowrocławskiego i radziejowskiego. Jakub Muszalski - uczeń pani Danuty Chwastek, recytując wiersz "Romans z Aniołami" i prozę "Karciarze" zdobył III miejsce.

Gratulujemy!

Jesień wierszem malowana

16 listopada 2012 roku w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się finał powiatowego konkursu recytatorskiego "Jesień wierszem malowana". Uczniowie naszej szkoły najlepiej recytowali wiersze o jesieni i zajęli wszystkie miejsca na podium oraz wyróżnienie (nie było miejsc równoległych).

I miejsce - Mateusz Skutella z klasy VIc,

II miejsce - Jakub Muszalski z klasy Va,

III miejsce - Zuzanna Szczepańska z klasy IVb,

wyróżnienie - Marcel Esze z klasy IVb.

Wszyscy nagrodzeni są uczniami pani Danuty Chwastek.

Uczniom i ich nauczycielce serdecznie gratulujemy!


Czytająca szkoła

Po raz drugi przystąpiliśmy do akcji ogłoszonej przez Fundację "Cała Polska czyta dzieciom". W ramach akcji w roku szkolnym 2012/13 organizujemy zajęcia głośnego czytania polecanych przez Fundację książek.

W poniedziałki i wtorki akcja głośnego czytania realizowana jest w bibliotece szkolnej, a każde zajęcia połączone są z zabawami edukacyjno-plastycznymi, powiązanymi tematycznie z czytaną literaturą.

Do akcji głośnego czytania włączyła się także świetlica szkolna oraz nauczyciele prowadzący zajęcia pozalekcyjne. Zestawy książek zalecanych do głośnego czytania z podziałem na grupy wiekowe dostępne są w bibliotece szkolnej. Otrzymujemy sygnały, że do akcji włączają się rodzice uczniów klas młodszych, co jest bardzo cenne i pomaga w rozwijaniu pasji czytania.


Śniadanie daje moc

"Śniadanie daje moc" - pod takim hasłem przebiegał w naszej szkole 6 listopada Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Klasy I - III przyłączyły się do akcji mającej na celu zwiększenie świadomości o zdrowym odżywianiu i roli śniadania w diecie dziecka. Na stołach pojawiły się kolorowe kanapki, owoce, warzywa, mleko i soki. Wspólnie przygotowane śniadanie smakowało wyśmienicie.


Sukces trzecioklasistów

Już po raz jedenasty Szkoła Podstawowa nr 11 była organizatorem międzyszkolnych zawodów sportowych dla klas III - "Malucholada". Jak co roku trzecioklasiści z inowrocławskich szkół spotkali się na Hali Widowiskowo-Sportowej. W "Malucholadzie" udział wzięło 10 reprezentacji, które dopingowali wspaniali kibice. Reprezentanci naszej szkoły wywalczyli I miejsce, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Górze, a III miejsce Szkoła Podstawowa nr 4. Nasi uczniowie bardzo długo i sumiennie przygotowywali się do tej imprezy. Trenowali po zajęciach i w dni wolne. Trening czyni mistrza!

Skład naszej zwycięskiej drużyny: Aleksandra Bednarek IIIb, Agnieszka Dreliszak III b, Sandra Łydkowska IIId, Oliwia Łuczka IIIa, Zuzanna Szczepaniak IIIa, Laura Wcisło IIIb, Mateusz Jabłoński IIIb, Konrad Pirański IIIb, Adam Warszyński IIIb, Piotr Jankowski IIId, Eryk Kempski IIIc, Konrad Kiliszewski IIId.

Gratulujemy naszej zwycięskiej drużynie!Nasze piłkarki mistrzyniami województwa

5 listopada rozegrano w Lipnie ścisły finał Kujawsko-Pomorskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w "Szóstkach piłkarskich" dziewcząt. Nasze piłkarki po zaciętych meczach zwyciężyły w tych rozgrywkach zdobywając po raz pierwszy w historii szkoły tytuł mistrzowski.

Inowrocławianki pokonały SP nr 12 w Bydgoszczy 5:4 (bramki: Weronika Ziemba 3, Ewa Prałat 2), następnie SP nr 3 w Aleksandrowie Kujawskim 1:0 (Ziemba) oraz SP nr 3 w Lipnie 2:2 (Ziemba 2).

Skład: Sandra Guzik, Matylda Lewicka, Weronika Ziemba, Edyta Pietrzak, Zuzanna Szczepańska, Ewa Prałat, Urszula Gumuła, Michalina Chmielewska, Liwia Sobczak. Trener: Marcin Kozłowski.

Gratulujemy!


Piłkarki zdobyły Mistrzostwo Powiatu

W Janikowie rozegrano finał powiatowy "Szóstek Piłkarskich" Szkół Podstawowych. Nasze dziewczyny zagrały świetnie i rozgromiły rywalki w każdym meczu, awansując do rozgrywek wojewódzkich.

Wyniki:

SP 6 - SP Tuczno 4:0 (Weronika Ziemba, Matylda Lewicka, Ewa Prałat)

SP 6 - SP Dąbrowa Biskupia 5:0 (Ziemba 4, Prałat 1)

P 6 - SP Janikowo 8:1 (Ziemba 3, Prałat 3, Lewicka, Edyta Pietrzak)


Tabela:

1.SP 6 Inowrocław 9 pkt

2. SP Tuczno 6 pkt

3.SP Dąbrowa Biskupia 3 pkt

4.SP Janikowo 0 pkt

Skład SP 6: Sandra Guzik, Zuzanna Szczepańska, Edyta Pietrzak, Matylda Lewicka, Weronika Ziemba, Ewa Prałat, Urszula Gumuła, Michalina Chmielewska, Liwia Sobczak.


Gratulujemy piłkarkom i ich trenerowi panu Marcinowi Kozłowskiemu.Danuta Chwastek - honorowy profesor oświaty

15 października 2012 r. podczas centralnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pani Danuta Chwastek otrzymała z rąk Premiera RP Donalda Tuska oraz Minister Edukacji Narodowej Krystyny Szumilas tytuł honorowego profesora oświaty. Dołączyła tym samym do grona ok. 70 nauczycieli z całej Polski (wszystkich nauczycieli w kraju ok. 655 000), którzy mogą poszczycić się tym tytułem.

Tytuł ten od 5 lat przyznawany jest najlepszym z najlepszych tylko raz w roku na wniosek Kapituły do Spraw Profesorów Oświaty. Wnioski do Kapituły składa organ sprawujący nadzór pedagogiczny, czyli Kuratorium Oświaty. Może go otrzymać nauczyciel dyplomowany, posiadający co najmniej 20-letni okres pracy w zawodzie, w tym co najmniej 10-letni okres pracy jako nauczyciel dyplomowany oraz znaczący i uznany dorobek zawodowy. Chodzi tu przede wszystkim o spore osiągnięcia w pracy z uczniami, o dobre wyniki z ogólnopolskich egzaminów, sukcesy podopiecznych w konkursach przedmiotowych oraz propagowanie nowatorskich rozwiązań. Kapituła pod uwagę bierze również dzielenie się z innymi nauczycielami swoją wiedzą i praktyką zawodową, opracowanie własnego programu nauczania, uznany dorobek zawodowy potwierdzony Medalem Komisji Edukacji Narodowej, nagrodami ministra, kuratora oświaty, a także publikacje dotyczące oświaty i problematyki edukacyjnej.

Wszystkich wymienionych cech i osiągnięć nie brakuje wyróżnionej tytułem profesora oświaty nauczycielce języka polskiego, pani Danucie Chwastek. Jest to ogromne wyróżnienie także dla całej społeczności szkolnej i potwierdzenie wysokiego poziomu nauczania w naszej szkole.

Serdecznie gratulujemy Pani Danucie i życzymy dalszych sukcesów!

Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć na stronie MEN


Nauczyciele z województwa kujawsko-pomorskiego zaproszeni na uroczystości centralne.Ślubowanie klas pierwszych

12 października odbyła się w naszej szkole ważna uroczystość ślubowania klas pierwszych. Najmłodsi członkowie społeczności szkolnej zaprezentowali wspólnie przygotowany program artystyczny.Pierwszy raz uroczyście zaśpiewali hymn szkoły. Następnie nasze maluchy przystąpiły do ślubowania, po którym pani wicedyrektor Wiesława Smagała dokonała pasowania na ucznia. Z tej szczególnej okazji najmłodsi uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i tarcze z logo szkoły, a także małe słodkości.Uroczystość zakończyły pamiątkowe zdjęcia.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

9 października uczniowie naszej szkoły wybrali nowy zarząd Samorządu Uczniowskiego. W demokratycznych wyborach, w których uczestniczyli wszyscy uczniowie klas II - VI, zwyciężył Kajetan Orczykowski z klasy VIb. Ponadto w zarządzie znaleźli się: Nikola Jendrasiak klasa VIb, Zuzanna Pawłowska klasa VIc, Martyna Topolska klasa VIb i Michał Beśka klasa Va.

Gratulujemy i życzymy wielu ciekawych inicjatyw.Wyniki konkursów pozaszkolnych

Uczniowie naszej szkoły chętnie uczestniczą w konkursach organizowanych w naszym mieście. Nie tylko uczestniczą, ale też zajmują wiele czołowych miejsc.

Konkurs plastyczny "Wesoła pani ortografia" zorganizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną.

Maja Dziedzic kl. II a - III miejsce

Julia Dąbrowska kl.III a - wyróżnienie

Kacper Jacewicz kl.III a - wyróżnienie

Damian Świtek kl.III a - wyróżnienie


Konkurs pięknego czytania "Moda na czytanie" zorganizowany przez Filię Biblioteki Miejskiej przy ul.Wilkońskiego.

Jakub Muszalski kl.V a - I miejsce

Alicja Buczkowska kl.VI b - III miejsce

Zuzanna Pawłowska kl.VI c - III miejsce


Konkurs literacko- plastyczny " W świecie książek Janusza Korczaka".

Agnieszka Dreliszak kl.III b - I miejsce

Julia Jaremek kl.IV b i Agnieszka Kędzierska Kl.IV b - II miejsce

Laura Wcisło kl. III d i Przemek Majewski kl.III c - III miejsce

Julia Kozaczyk kl.IV b i Szymon Banaszak kl.IIIc - wyróżnienie


Tadeusz Kaźmierski - patron Orlika

3 pażdziernika odbyła się uroczystość nadania imienia Tadeusza Kaźmierskiego kompleksowi boisk "Orlik" przy naszej szkole. W uroczystości, oprócz władz samorządowych i dyrektorów szkół, udział wzięła również wdowa po patronie, Lidia Kaźmierska, która wraz z prezydentem Inowrocławia Ryszardem Brejzą odsłoniła pamiątkową tablicę. Program uświetnił występ artystyczny w wykonaniu uczniów szkoły.Plany lekcji na rok szkolny 2012/2013 dla klas IV - VI

Aktualne plany lekcji na nowy rok szkolny:

klasa IVa

klasa IVb

klasa IVc

klasa Va

klasa Vb

klasa Vc

klasa Vd

klasa VIa

klasa VIb

klasa VIc

klasa VId


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 (dla klas I-VI) odbędzie się 3 września 2012 roku, o godzinie 8:00.

Serdecznie zapraszamy!

Pożegnanie klas VI

Dzień zakończenia roku szkolnego, to najszczęśliwszy dzień dla każdego ucznia. Uroczyste spotkania o godzinie 8:00 i 9:00 zakończyły się gromkim "niech żyją wakacje!". Tylko szóstoklasistom towarzyszyły różne emocje, z jednej strony radość z długo oczekiwanych wakacji, z drugiej smutek, bo po raz ostatni spotkali się ze swoją klasą.

Pokaz zdjęć z pożegnania klas VIZakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012 odbędzie się 29 czerwca 2012 r.

godzina 8:00 klasy I-III

godzina 9:00 klasy IV-V

godzina 10:30 klasy VI

Serdecznie zapraszamy!


Wykaz podręczników na rok szkolny 2012/2013

Podajemy wykaz podręczników, które będą obowiązywały w naszej szkole w roku szkolnym 2012/2013.

Klasy I-III

Klasy IV-VI

[Rozmiar: 108658 bajtów]

Festiwal Projektów w Warszawie

Ogólnopolski Festiwal Projektów w Warszawie odbył się 22 czerwca w Centrum Nauki Kopernik. Byliśmy tam wśród zaproszonych 50 szkół z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowały Ania Klejnowska z kl. VI c oraz Urszula Gumuła, Kinga Wegner i Zuzia Pawłowska z kl. V c. Podczas festiwalu dziewczynki prezentowały nasz szkolny projekt, czyli multimedialną Encyklopedię 2.0. Wszystkim odwiedzającym nasze stanowisko bardzo podobała się encyklopedia. Według nich, niesamowite było to, że udało nam się zaangażować aż tyle osób, bo szkolny projekt był przygotowywany przez 140 uczniów i 12 nauczycieli. Przyglądający się naszemu projektowi eksperci byli pod ogromnym wrażeniem różnorodności zastosowanych programów i narzędzi.Finał kampanii "Warto być dobrym"

19 czerwca odbyło się podsumowanie kampanii "Warto być dobrym". Celem tej akcji było wypełnianie zadań polegających na niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi, angażowaniu się w problemy klasy i całej szkoły oraz działaniu na rzecz praw człowieka i ochrony środowiska. Do finału zakwalifikowało się 11 uczniów spośród ponad 100, którzy wzięli udział w akcji. Byli to: Igor Maćkowiak, Natalia Góra, Stanisław Janeczek, Marysia Szydłowska, Kacper Jacewicz, Paweł Milewski, Patryk Malinowski, Julia Kozaczyk, Anna Grzonka, Wiktoria Szczepaniak, Paulina Posadzy. Nagrodę główną rower górski wylosowała Wiktoria Szczepaniak z klasy Va. Gratulujemy!

[Rozmiar: 81568 bajtów]

Laureaci u pana prezydenta

18 czerwca prezydent Inowrocławia, Ryszard Brejza nagrodził zdolnych uczniów. Wśród zaproszonych gości byli uczniowie naszej szkoły: Ewewlina Cabaj, Paulina Rezler i Maksymilian Brudz. Gratulujemy!

[Rozmiar: 38199 bajtów]

Konfrontacja Teatrów Dziecięcych

18.04.2012r. w Teatrze Miejskim odbyły się po raz kolejny Konfrontacje Teatrów Dzieciecych-"Teatr Bez Granic". Nasza szkoła, podobnie jak w latach ubiegłych, była wraz z Kujawskim Centrum Kultury ich współorganizatorem. Na scenie zaprezentowało się 7 grup teatralnych z regionu. Wśród nich byli przedstawiciele Inowrocławia, Tuczna, Janikowa i Rzeszynka. Jury postanowiło przyznać "Złotą Maskę" zespołowi "Bakcyl" z SP nr6 w Inowrocławiu.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IIIb, przygotowani przez panią Dorotę Szczepańską. Przedstawienie nosiło tytuł "Złoty Promyczek". Nagrodzono również najlepszych aktorów konfrontacji. Wśród nich znaleźli się uczniowie naszej szkoły- Monika Kotlarek dostała wyróżnienie,Kacper Szałecki otrzymał "Brązową Maskę", a najlepszym aktorem przeglądu został Marcel Esze-zdobywca "Złotej Maski"

12 maja 2012r. nasz zespół zaprezentował się w Świeciu na przeglądzie wojewódzkim. Na 10 nagród indywidualnych, przyznanych młodym aktorom za kreacje aktorskie, aż 5 zdobyli nasi uczniowie. Byli to: Marcel Esze, Kacper Szałecki, Zuzanna Szczepańska, Monika Kotarek i Olga Wojciechowska. GRATULUJEMY!


[Rozmiar: 53301 bajtów]

Sukcesy Eryka

Uczeń klasy IIc Eryk Kępski zajął II miejsce w XII Powiatowym Konkursie Recytatorskim "O Złotą Lokomotywę" oraz III miejsce w XX Turnieju Recytatorskim "O Pióro Jana Brzechwy". Do obu konkursów Eryka przygotowywała pani Jolanta Krajewska. Znakomitemu recytatorowi oraz jego nauczycielce gratulujemy.

[Rozmiar: 56046 bajtów]

Dzień Głośnego Czytania

Nasza szkoła uczestniczy w akcji ogłoszonej przez Fundację Cała Polska Czyta Dzieciom. W dniach 1-7 czerwca organizuje się w całej Polsce różne imprezy pod hasłem Ogólnopolski Tydzień Głośnego Czytania Dzieciom. 5 czerwca organizatorki Szkolnego Dnia Głośnego Czytania panie K.Helińska i J.Kraszkiewicz zaprosiły do biblioteki klasy I-III wraz z wychowawcami. Dzieci słuchały głośnego czytania wierszy , bajek i opowiadań z morałem w wykonaniu uczennic z klas 6 oraz zaproszonych gości. Na pamiątkę każda klasa otrzymała dyplom uczestnictwa, a dla wszystkich dzieci przygotowano kolorowanki, będące listem do rodziców z prośbą: mamo, tato- poczytaj mi trochę. W imprezie wzięły udział klasy: II d, I b, I d, II b, I c, I a, II c, III c. Dzień głośnego czytania połączono z wykonaniem pracy plastycznej pod hasłami:

Mamo, tato- poczytaj mi trochę

Bohaterowie moich ulubionych bajek

Wybrano najlepsze prace, które trafiły na szkolną wystawę.

[Rozmiar: 56266 bajtów] [Rozmiar: 55200 bajtów] [Rozmiar: 55838 bajtów]

[Rozmiar: 54054 bajtów] [Rozmiar: 52627 bajtów] [Rozmiar: 53262 bajtów]

Festiwal Nauki 2.0

Cała szkoła TIKa, czyli… nasza szkolna Encyklopedia 2.0, to temat przewodni Festiwalu Nauki, który odbył się 1 czerwca 2012 roku. Podczas festiwalu nastąpiło uroczyste "otwarcie" multimedialnej encyklopedii szkoły. Było to zarazem podsumowanie całorocznej projektowej pracy uczniów w ramach ogólnopolskiego programu Szkoła z klasą 2.0. W trakcie uczniowskich wystąpień i prezentacji można było zobaczyć, jak korzystają z technologii informacyjno – komunikacyjnych na lekcjach i poza nimi.
Program Festiwalu Nauki 2.0

Cała szkoła TIKa, czyli… nasza szkolna Encyklopedia 2.0

sala 29 - Danuta Chwastek

B, czyli tu blogujemy

sala 28 – Aleksandra Terlecka, Agnieszka Licznerska

I - Internetowe Centrum Materiałów Edukacyjnych

K - Klasopracownie

sala 27 – Magdalena Kaczalska

U - Uczenie się może być przyjemne

H jak historia szkoły

D - Dyrektorzy i nauczyciele, czyli kadra pedagogiczna

sala 25 – Mariusz Markiewicz

F jak film, czyli wirtualny spacer po szkole

O, czyli orlik

sala 23 – Karolina Helińska, Mariusz Wojciński

G, czyli gazetki szkolne

E jak ekologia

biblioteka szkolna – Joanna Kraszkiewicz

tu prezentowane będzie hasło biblioteka

sala 17 (II piętro) – Marta Pawlak, Lucyna Gąsiorowska

A – angielski w szkole

T – twórczość plastyczna uczniów

sala 6 (II piętro) – Marzena Roszkowska

N - nauczanie zintegrowane, czuli pierwszaki w szkole

sala 12 (II piętro) – Iwona Koźmińska, Małgorzata Koczorowska

H jak hymn szkoły; P jak patron szkoły; K, czyli kalendarz szkolnyTrochę inny Czerwony Kapturek

Dnia 9 maja 2012 roku dzieci z kółka teatralnego przygotowały dla klas I-III inscenizację pt. "Trochę inny Czerwony Kapturek". Wszystkim dzieciom spektakl bardzo się podobał i na koniec nagrodzili aktorów gromkimi brawami.
Apel Sukcesów

30 kwietnia podczas apelu sukcesów pani dyrektor po raz drugi w tym roku rozdała uczniom znaczki "Jestem Super" oraz dyplomy i drobne upominki za osiągnięcia w różnych konkursach szkolnych i międzyszkolnym.


Jestem super - II edycja 2011/2012

Klasa Imię i nazwisko
1 IA Maja Dziedzic
2 IB Arkadiusz Kaczmarek
3 IC Jakub Lipiński
4 ID Kacper Popielewski
5 IIA Inesa Skrzypińska
6 IIB Igor Nowak
7 IIC Zuzanna Niekłań
8 IID Kamil Wilczyk
9 IIIA Bartosz Domiński
10 IIIB Kacper Pomykała
11 IIIC Jakub Najdowski
12 IVA Anita Buczyńska
13 IVB Sylwia Kudzewicz
14 IVC Wiktoria Stępowska
15 IVD Natalia Rogowska
16 VA Angelika Gapińska
17 VB Aleksander Zawadzki
18 VC Klaudia Kałużna
19 VD Kornelia Łasak
20 VIA Patryk Wichliński
21 VIB Michał Antczak
22 VIC Jowita Wengierska
23.... VID Paulina Posadzy


Apel w obiektywie

[Rozmiar: 214331 bajtów]


II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym

13 kwietnia 2012 r. w Gimnazjum nr 3 odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla klas VI "Burza Mózgów". Szóstoklasiści rozwiązywali złożone zadania matematyczne i łamigłówki. W części zespołowej nasi uczniowie zajęli II miejsce. SP6 reprezentowały następujące osoby:

Miłosz Grabarski 6d

Paulina Rezler 6d

Wiktor Grablewski 6a

Maksymilian Brudz 6c

Anna Klejnowska 6c.

Całej piątce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.Sprawozdanie z DBI 2012

W roku szkolnym 2011/2012 Szkoła Podstawowa nr 6 po raz pierwszy wzięła udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. Do realizacji tego zadania zgłosili się wszyscy nauczyciele biorący udział w programie Szkoła z klasą 2.0 – Pilotaż, czyli 12 osób. Wszystkie inicjatywy związane z DBI odbyły się w dniach od 30 stycznia do 10 lutego 2012 roku. We wszystkich podjętych przez szkołę działaniach chętnie uczestniczyli zarówno uczniowie, rodzice jak i nauczyciele. Niewątpliwie SP nr 6 „Wspólnie odkrywała Cyfrowy Świat. Bezpiecznie!” i jest szkołą, która na temat bezpieczeństwa w sieci wie bardzo dużo.

Podsumowaniem wszystkich działań jest poniższa prezentacja multimedialna.


Sprawdzian szóstoklasistów

3 kwietnia o godzinie 9:00 uczniowie klas szóstych rozpoczęli swój pierwszy poważny sprawdzian. Przystąpiło do niego 102 uczniów naszej szkoły. Troje uczniów było zwolnionych z egzaminu, gdyż są laureatami wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Sprawdzian, zwany kompetencyjnym lub ponadprzedmiotowym ma ocenić, w jakim stopniu uczeń opanował czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji i wykorzystywanie wiedzy w praktyce. Maksymalnie można uzyskać 40 punktów. Na oficjalne wyniki uczniowie będą musieli zaczekać do 22 czerwca.

W tym roku po raz pierwszy na stronie OKE w Gdańsku został uruchomiony Serwis dla uczniów. Uczeń może logować się w serwisie posługując się identyfikatorem, który otrzymał w szkole i hasłem (swoim numerem PESEL). Zakładka Serwis dla uczniów umożliwi szóstoklasistom zapoznanie się (od dnia uwolnienia wyników sprawdzianu - od 28 maja 2012 r.) z uzyskaną przez nich na egzaminie liczbą punktów z rozbiciem na obszary standardów.

[Rozmiar: 104163 bajtów]


Gala w Bydgoszczy

Dnia 29 marca 2012 r. w Bydgoszczy odbyła się uroczysta gala laureatów konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Podczas gali pani kurator oświaty Anna Łukaszewska oraz wicewojewoda naszego województwa wręczyli wszystkim laureatom pamiątkowe statuetki i zaświadczenia. W uroczystości tej uczestniczyło troje naszych uczniów: Ewelina Cabaj, Paulina Rezler, Maksymilian Brudz wraz ze swoimi opiekunami panią Jolantą Kowalczyk, panią Agnieszką Licznerską oraz panem Mariuszem Markiewiczem. Naszym laureatom i ich opiekunom jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

[Rozmiar: 93085 bajtów] [Rozmiar: 47137 bajtów]


SP 6 Halowym Mistrzem Powiatu

Szkolna reprezentacja dziewcząt w piłce nożnej zdobyła I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Inowrocławskiego w Piłce Nożnej Halowej. W zawodach rozegranych w Kruszwicy startowało 6 drużyn. Mecze rozgrywano w dwóch grupach po 12’. Dziewczęta w pierwszym meczu grupowym pokonały SP Pakość 4:1 (Julia Cybulska 4), po czym zremisowały bezbramkowo z SP Tuczno. W półfinale rozgrywek zawodniczki szóstki pokonały SP Polanowice 4:0 (Cybulska 2, Weronika Ziemba, Edyta Pietrzak). W finale po raz kolejny przyszło się zmierzyć z SP Tuczno. Tym razem padł wynik 2:0 dla szóstki (Cybulska, Ziemba) i to nasze dziewczyny cieszyły się ze zwycięstwa w rozgrywkach.

Końcowa kolejność:

1.SP 6 Inowrocław

2.SP Tuczno

3.SP Pieranie

4.SP Polanowice

5.SP Gniewkowo

6.SP Pakość

Skład SP 6: Sandra Guzik, Olga Pietrzak, Julia Cybulska, Matylda Lewicka, Weronika Ziemba, Edyta Pietrzak, Urszula Gumuła, Ewa Prałat, Nikola Jendrasiak

[Rozmiar: 75329 bajtów]

Gala konkursu regionalnego Kujawy – „Mnie ta ziemia od innych droższa”

24 marca 2012 r. w Szkole Podstawowej nr 6 odbyło się podsumowanie XII edycji konkursu regionalnego Kujawy – „Mnie ta ziemia od innych droższa”. Kolejny raz patronat nad konkursem sprawowali Kujawsko - Pomorski Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Inowrocławia. W uroczystym zakończeniu udział wzięli laureaci, ich opiekunowie, dyrektorzy szkół oraz zaproszeni goście: Tomasz Marcinkowski, Przewodniczący Rady Miejskiej, Wojciech Piniewski, Zastępca Prezydenta Miasta Inowrocławia oraz Magdalena Kaiser, Kierownik Referatu Oświaty. Wszystkich serdecznie powitała Małgorzata Bawolska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Inowrocławiu.

Na konkurs nadesłano 175 prac. Jury nagrodziło i wyróżniło 45 prac w trzech grupach wiekowych (szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne) oraz w pięciu kategoriach tematycznych: literatura i poezja, historia, plastyka, folklorystyka i etnografia oraz projekt międzyprzedmiotowy. Komisja, oceniając prace, brała pod uwagę stopień samodzielności wykonanej pracy, jej wartość merytoryczną, plastyczną, estetykę, oryginalność, a przede wszystkim, zgodnie z regulaminem, „osobiste” potraktowanie tematu. Organizatorów ogromnie cieszy fakt, że dzieci i młodzież naszego regionu wnikliwie i z zaciekawieniem poznają swoją Małą Ojczyznę. Podczas uroczystego zakończenia można było obejrzeć wystawę nagrodzonych prac, wymienić doświadczenia, porozmawiać z jury, zrobić pamiątkowe zdjęcia. Na zakończenie tradycyjnie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na kujawski poczęstunek.

W załączeniu lista laureatów.

[Rozmiar: 37129 bajtów] [Rozmiar: 37674 bajtów] [Rozmiar: 32485 bajtów]


[Rozmiar: 34946 bajtów] [Rozmiar: 38206 bajtów] [Rozmiar: 31415 bajtów]


[Rozmiar: 39703 bajtów] [Rozmiar: 35034 bajtów] [Rozmiar: 27181 bajtów]


Nasze ostatnie sukcesy

Konkurs recytatorski

23 marca 2012 w Filii dla dzieci Biblioteki Miejskiej przy ul.AK odbył się konkurs recytatorski „W krainie wierszy Danuty Wawiłow”. Uczniowie naszej szkoły licznie uczestniczyli w rywalizacji poetyckiej, łącznie swoje interpretacje wierszy przedstawiło około 20 uczestników. I miejsce zajął Kacper Cichocki kl.IIc, uczeń pani J.Krajewskiej II miejsce zajęła Ola Górska kl.IIIc, uczennica pani M.Koczorowskiej.


Konkursy plastyczne

Helena Kliber z klasy Ia zdobyła wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Paleta marzeń" zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu. Uczennica pracę przygotowała w świetlicy szkolnej pod opieką pani Lucyny Michalak.

W konkursie plastycznym pt. "Pani Zima" zorganizowanym przez klub "Przydomek" II miejsce zajęła Zuzanna Gąsiorek, a III miejsce - Julia Żyrek. Obie dziewczynki są uczennicami klasy IIc i uczęszczają na zajęcia kółka plastycznego prowadzone przez panią Jolantę Krajewską.

[Rozmiar: 70862 bajtów]Laureaci i finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych

W marcu odbył się ostatni etap wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Laureatami i finalistami zostali:

Maksymilian Brudz - laureat konkursu z matematyki, laureat konkursu Liga Zadaniowa, finalista konkursu z języka polskiego,

Ewelina Cabaj - laureatka konkursu z przyrody, finalistka konkursu z języka polskiego,

Paulina Rezler - laureatka konkursu z matematyki,

Anna Klejnowska - finalistka konkursu z języka polskiego

Miłosz Grabarski - finalista konkursu Liga Zadaniowa

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Laureaci konkursów wojewódzkich są zwolnieni z pisania sprawdzianu szóstoklasistów i otrzymują maksymalną liczbę 40 punktów.

Na zdjęciu laureaci: Paulina, Ewelina, Maks

[Rozmiar: 18257 bajtów]


Rambit

22 marca w Hali Widowiskowo-Sportowej odbyła się kolejna edycja zmagań szóstoklasistów pod nazwą "Rambit". W tegorocznej, jedenastej edycji udział wzięły cztery szkoły. Ubiegłoroczny zwycięzca, a zarazem organizator, czyli Szkoła Podstawowa nr 9, a także "dwójka", "szóstka" i Zespół Szkół Integracyjnych. Zawodnicy musieli wykazać się doskonałą sprawnością fizyczną, a także wiedzą z języka polskiego, historii i przyrody. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 9, która zdobyła 28 punktów. Drugie miejsce po dogrywce zajęła SP nr 6 z 18 punktami na koncie, miejsce trzecie przypadło Zespołowi Szkół Integracyjnych - 17 punktów, a tuż za podium znalazła się SP nr 2 - 11 punktów. Nagrodę za najlepszy doping otrzymał Zespół Szkół Integracyjnych.

[Rozmiar: 131981 bajtów]


Drzwi otwarte

17 marca w Szkole Podstawowej nr 6 odbyły się "Drzwi otwarte" dla rodziców i dzieci 6-cio i 7-letnich. Punktualnie o godz. 12.00 wszystkich zebranych w holu szkoły powitała pani dyrektor Małgorzata Bawolska. Rodzice wraz z dziećmi mieli możliwość obejrzenia sal lekcyjnych, sali do zabaw ruchowych, sali do zajęć logopedycznych, komputerowych, biblioteki i świetlicy. W salach na dzieci czekały liczne niespodzianki. Były zabawy plastyczne, łamigłówki, rebusy, doświadczenia, a także zabawy i zadania na tablicach interaktywnych oraz komputerach. Rodzice w tym samym czasie mogli porozmawiać z nauczycielami. Mieli możliwość zapoznania się z ofertą dydaktyczno-wychowawczą szkoły, a także z najważniejszymi założeniami podstawy programowej.

[Rozmiar: 725942 bajtów]


Ogólnopolska TIK-owa konferencja w Warszawie

7 marca 2012 roku odbyła się w Warszawie konferencja "Pilotaż Szkoły z Klasą 2.0 - wnioski i wyzwania", w której uczestniczyły dwie nauczycielki z naszej szkoły: Aleksandra Terlecka oraz Lucyna Gąsiorowska. Na konferencji omawiany był projekt "Cyfrowa Szkoła". O ogromnym cywilizacyjnym znaczeniu tego programu mówili m.in. minister cyfryzacji i administracji Michał Boni oraz wiceminister edukacji Joanna Berdzik. Poza tym na spotkaniu zebrani wymienili się zdobytymi doświadczeniami, podsumowali ciężką pracę, jak również pochwalili się i przekazali sobie plany na dalsze działania. Konferencja była połączona z warsztatam, które dotyczyły trzech wariantów korzystania na lekcjach ze sprzętu, nad którymi w I semestrze pracowały szkoły Pilotażu Szkoły z Klasą 2.0 w ramach zadania TIK.

Prezentacja naszej szkoły pokazana na konferencji:Ważne informacje o sprawdzianie

Termin sprawdzianu w klasach VI szkoły podstawowej – 3 kwietnia 2012 r. (wtorek), godz. 9.00

Dodatkowy termin sprawdzianu – 5 czerwca 2012 r. (wtorek), godz. 9.00

Przekazanie przez OKE zaświadczeń do szkół – 22 czerwca 2012 r.

W tym roku po raz pierwszy uczniowie otrzymają dostęp do swoich wyników na stronie OKE i będą mieli możliwość zobaczenia wyników w poszczególnych obszarach standardów.

Na stronie OKE w Gdańsku w tym roku został uruchomiony Serwis dla uczniów. Uczeń może logować się w serwisie od grudnia 2011 r., posługując się identyfikatorem, który otrzyma w szkole, i hasłem (swoim numerem PESEL). Zakładka Serwis dla uczniów umożliwi m. in. szóstoklasistom sprawdzenie poprawności wprowadzonych do aplikacji zgłoszeniowej Hermes ich danych osobowych oraz danych egzaminacyjnych: informacji o typie zestawu i występowaniu lub nie – specyficznych trudności w uczeniu się, a także zapoznanie się (od dnia uwolnienia wyników sprawdzianu) z uzyskaną przez nich na egzaminie liczbą punktów z rozbiciem na obszary standardów.

Procedury organizowania i przeprowadzania sprawdzianu w klasie szóstej szkoły podstawowej obowiązujące w roku szkolnym 2011/2012.

Dostosowania warunków i form przeprowadzania sprawdzianu do potrzeb uczniów w roku szkolnym 2011/2012.


Przypominamy też, że w naszej szkole 12.03.2012 r. odbędzie się sprawdzian próbny.


Święto Szkoły

Dnia 27 lutego nasza szkoła obchodziła swoje święto. Dzień ten obchodzony jest bardzo uroczyście na pamiątkę wydarzeń, które miały miejsce 27 lutego 1973 roku. Odbyła się wówczas uroczystość, na którą złożyły się: odczytanie aktu nadania imienia, odsłonięcie tablicy upamiętniającej to wydarzenie oraz przekazanie szkole sztandaru. Dzisiajszy dzień był również wyjątkowy. Klasy I-III uczestniczyły w uroczystym apelu, a także wykonały prace plastyczne związane z naszym patronem. Natomiast uczniowie klas starszych na wszystkich lekcjach rozwiązywali zadania, quizy, krzyżówki sprawdzające ich wiedzę o Mikołaju Koperniku oraz przygotowali i zaprezentowali kilka prezentacji multimedialnych.


[Rozmiar: 1023037 bajtów]

Poczta walentynkowa

Choć do 14 lutego pozostało jeszcze kilka dni, to Samorząd Uczniowski nie zapomniał o wszystkich zakochanych i zauroczonych. W ostatnim tygodniu przed feriami każdy uczeń mógł przygotować kartkę walentynkową i wrzucić ją do odpowiednio przygotowanej skrzynki. Wszystkie miłe niespodzianki zostały rozdane w piątek przez przedstawicielki SU.


[Rozmiar: 28372 bajtów]


Uczniowie klas pierwszych w bibliotece

W dniach 8 i 9 lutego biblioteka szkolna otworzyła swe podwoje dla wszystkich pierwszaków. Odbyło się uroczyste pasowanie uczniów na czytelników i każde dziecko mogło wypożyczyć swoją pierwszą książkę. Prezentem dla nowych czytelników były zakładki do książek wykonane przez uczennice z klasy 6, działające w Kole Przyjaciół Biblioteki oraz kolorowanki tematycznie związane z wizytą w bibliotece. Uczniowie klas pierwszych zapoznali się także z zasadami korzystania z wypożyczalni, czytelni oraz pracowni komputerowej. Każda klasa otrzymała dyplom na pamiątkę skromnej uroczystości w bibliotece szkolnej.


Lekcja z policją

W środę 8 lutego odbyła się w naszej szkole pogadanka na temat bezpieczeństwa w sieci, którą poprowadzili policjanci z Komendy Powiatowej w Inowrocławiu. W lekcji tej uczestniczyły wszystkie klasy szóste oraz dwie klasy piąte. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się m.in. w jaki sposób radzić sobie z cyberprzemocą, co to jest piractwo komuterowe, jakie są objawy uzależnienia od komputerów. Wizyta ta zakończyła odbywający się w naszej szkole Tydzień Bezpiecznego Internetu.

[Rozmiar: 79861 bajtów]Dzień Bezpiecznego Internetu

We wtorek 7 lutego odbyło się uroczyste podsumowanie Tygodnia Bezpiecznego Internetu. Podczas spotkań na sali gimnastycznej uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w konkurencjach związanych z bezpieczeństwem w sieci. Ogłoszono także wyniki konkursów na grafikę komputerową, prezentację multimedialną oraz TIKowy tekst.

TIKowa prezentacja

I miejsce

- Anna Klejnowska, Marta Wegner, Oliwia Matusiak – VI c

Prezentację można obejrzeć tutaj.

- Zuzanna i Anna Pawłowskie – V c

II miejsce – Alicja Buczkowska- V b

III miejsce- Maksymilian Brudz- VI c

Wyróżnienie – Laura Wiśniewska VI b

Jakub Kawalerski, Jakub Winkowski, Jakub Mirzejewski – IV c

TIKowy tekst

I miejsce – Wiktor Rzeczkowski Vc

Wiersz można przeczytać tutaj.

II miejsce Kinga Wegner V c

III miejsce Sara Pińska i Jowita Wengierska VI c

Wyróżnienia:

Michał Beśka IV a, Sandra Świątkowska VI d, Nikola Nowak IV a

TIKowa grafika

Wyróżnienia:

Hubert Niewiadomski – VI b, Paulina Klarys – VI b, Weronika Kawa – VI d, Miłosz Grzymysławski, Jan Prill – VI a


"Drzwi otwarte"

Szkoła Podstawowa nr 6 serdecznie zaprasza dzieci i ich rodziców na drzwi otwarte, które odbędą się 17 marca 2012 r. w godzinach od 12.00 do 13.00. Podczas spotkania można będzie zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, obejrzeć wyposażenia sal, a także porozmawiać z dyrekcją szkoły i nauczycielami. Dla dzieci przewidziano wiele atrakcji.

[Rozmiar: 25556 bajtów]1% dla naszej szkoły

W tym roku możesz pomóc też naszej szkole.

Wystarczy dobrze wypełnić PIT - Urząd Skarbowy sam prześle pieniądze.

Poniżej przykład jak wypełnić PIT, na przykładzie PIT-37.

[Rozmiar: 61375 bajtów]


Szlachetna akcja

Członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki w naszej szkole włączyli się do akcji pisania listów do chorych dzieci. Uczennica klasy 6 poleciła nam stronę marzycielskapoczta.pl, do odwiedzenia której zachęcamy wszystkich uczniów. Znajdziecie tam profile chorych dzieci w różnym wieku, podane tez są adresy, pod które można wysyłać listy, kartki pocztowe, widokówki lub własnoręcznie wykonane prezenty. Dobrym pomysłem będzie też album o naszym mieście, o swojej rodzinie czy o swoim hobby. Dzieci, które czekają na Wasze listy spędzają wiele miesięcy w szpitalu lub w domu podłączone do kroplówek, a listy są ich jedyną radością i kontaktem z rówieśnikami. Jeśli nie masz możliwości sam wysłać listu lub prezentu – przynieś go do biblioteki szkolnej - zrobimy to za ciebie.


Mamy pięciu uczniów w finałach!

Na stronie Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy można zobaczyć wyniki rejonowych etapów konkursów przedmiotowych. Z naszej szkoły do finału konkursu przedmiotowego z języka polskiego zakwalifikowały się trzy osoby:

Maksymilian Brudz VI c

Ewelina Cabaj VI b

Anna Klejnowska VI c

– do finału konkursu przedmiotowego z matematyki:

Maksymilian Brudz VI c

Paulina Rezler VI d

– do finału konkursu przedmiotowego z przyrody:

Ewelina Cabaj

Serdecznie gratulujemy.